Oscary 2020 wg filmów
Sprawdź nagrody z bieżączego roku 2024
Oto lista nominowanych do Oskara 2020. Sprawdź również nasz repertuar oskarowy
Parasite
Gisaengchung
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Bong Joon Ho
- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - South Korea
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Screenplay by Bong Joon Ho, Han Jin Won, Story by Bong Joon Ho
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Bong Joon Ho
- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - South Korea
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Screenplay by Bong Joon Ho, Han Jin Won, Story by Bong Joon Ho
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Lee Ha Jun; Set Decoration: Cho Won Woo
1917
1917
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Roger Deakins
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Mark Taylor and Stuart Wilson
- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Guillaume Rocheron, Greg Butler and Dominic Tuohy
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Roger Deakins
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Mark Taylor and Stuart Wilson
- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Guillaume Rocheron, Greg Butler and Dominic Tuohy
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Sam Mendes
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Naomi Donne, Tristan Versluis and Rebecca Cole
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Thomas Newman
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Dennis Gassner; Set Decoration: Lee Sandales
- Najlepszy Dźwięk (Sound) - Oliver Tarney and Rachael Tate
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Sam Mendes & Krysty Wilson-Cairns
Pewnego razu... w Hollywood
Once Upon a Time in Hollywood
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Brad Pitt
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Arianne Phillips
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Barbara Ling; Set Decoration: Nancy Haigh
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Brad Pitt
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Arianne Phillips
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Barbara Ling; Set Decoration: Nancy Haigh
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Leonardo DiCaprio
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Robert Richardson
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Quentin Tarantino
- Najlepszy Dźwięk (Sound) - Wylie Stateman
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Michael Minkler, Christian P. Minkler and Mark Ulano
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Quentin Tarantino
Joker
Joker
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Joaquin Phoenix
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Hildur Guðnadóttir
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Joaquin Phoenix
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Hildur Guðnadóttir
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Lawrence Sher
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Mark Bridges
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Todd Phillips
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Nicki Ledermann and Kay Georgiou
- Najlepszy Dźwięk (Sound) - Alan Robert Murray
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Tom Ozanich, Dean Zupancic and Tod Maitland
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written by Todd Phillips & Scott Silver
Le Mans '66
Ford v Ferrari
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepszy Dźwięk (Sound) - Donald Sylvester
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepszy Dźwięk (Sound) - Donald Sylvester
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Paul Massey, David Giammarco and Steven A. Morrow
Jojo Rabbit
Jojo Rabbit
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Screenplay by Taika Waititi
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Screenplay by Taika Waititi
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Scarlett Johansson
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Mayes C. Rubeo
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Ra Vincent; Set Decoration: Nora Sopková
Historia małżeńska
Marriage Story
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Laura Dern
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Laura Dern
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Adam Driver
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Scarlett Johansson
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Randy Newman
- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Noah Baumbach
Gorący temat
Bombshell
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Kazu Hiro, Anne Morgan and Vivian Baker
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Kazu Hiro, Anne Morgan and Vivian Baker
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Charlize Theron
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Margot Robbie
Toy story 4
Toy Story 4
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - I CAN’T LET YOU THROW YOURSELF AWAY
Judy
Judy
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Renée Zellweger
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Renée Zellweger
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Jeremy Woodhead
The Neighbors' Window
The Neighbors' Window
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Marshall Curry
- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Marshall Curry
American Factory
American Factory
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Steven Bognar, Julia Reichert and Jeff Reichert
- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Steven Bognar, Julia Reichert and Jeff Reichert
Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)
Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Rocketman
Rocketman
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - (I’M GONNA) LOVE ME AGAIN
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - (I’M GONNA) LOVE ME AGAIN
Irlandczyk
The Irishman
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Al Pacino
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Joe Pesci
- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Rodrigo Prieto
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Sandy Powell and Christopher Peterson
- Najlepsza Reżyseria (Directing) - Martin Scorsese
- Najlepszy Montaż (Film Editing)
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Production Design: Bob Shaw; Set Decoration: Regina Graves
- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Pablo Helman, Leandro Estebecorena, Nelson Sepulveda-Fauser and Stephane Grabli
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Screenplay by Steven Zaillian
Małe kobietki
Little Women
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy film (Picture)
- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Saoirse Ronan
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Florence Pugh
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design) - Jacqueline Durran
- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - Alexandre Desplat
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written for the screen by Greta Gerwig
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
Star Wars: The Rise of Skywalker
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Muzyka (Music - Original Score) - John Williams
- Najlepszy Dźwięk (Sound) - Matthew Wood and David Acord
- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach and Dominic Tuohy
Dwóch papieży
The Two Popes
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Jonathan Pryce
- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Anthony Hopkins
- Najlepszy Scenariusz Adaptowany (Writing Adapted Screenplay) - Written by Anthony McCarten
Kraina miodu
Honeyland
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Ljubo Stefanov, Tamara Kotevska and Atanas Georgiev
- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - North Macedonia
Harriet
Harriet
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Aktorka (Actrees - in a Leading Role) - Cynthia Erivo
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - Stand Up
Ból i blask
Dolor y gloria
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Antonio Banderas
- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - Spain
Brotherhood
Brotherhood
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Meryam Joobeur and Maria Gracia Turgeon
Przypływ wiary
Breakthrough
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - I’m Standing With You
Kraina Lodu II
Frozen 2
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - Into The Unknown
Dcera
Dcera
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Daria Kashcheeva
Hair Love
Hair Love
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Matthew A. Cherry and Karen Rupert Toliver
Kitbull
Kitbull
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Rosana Sullivan and Kathryn Hendrickson
Memorable
Memorable
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Bruno Collet and Jean-François Le Corre
Sister
Sister
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject) - Siqi Song
Na noże
Knives Out
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Scenariusz Oryginalny (Writing Original Screenplay) - Written by Rian Johnson
Nefta Football Club
Nefta Football Club
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Yves Piat and Damien Megherbi
Saria
Saria
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Bryan Buckley and Matt Lefebvre
A Sister
A Sister
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktorski Film Krótkometrażowy (Short Film - Live Action) - Delphine Girard
Ad Astra
Ad Astra
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Montaż Dźwięku (Sound Mixing) - Gary Rydstrom, Tom Johnson and Mark Ulano
Avengers: Koniec gry
Avengers: Endgame
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Dan DeLeeuw, Russell Earl, Matt Aitken and Dan Sudick
Król lew
The Lion King (Live Action)
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Efekty Specjalne (Visual Effects) - Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones and Elliot Newman
Praziomek
Missing Link
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Cóż za piękny dzień
A Beautiful Day in the Neighborhood
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Aktor Drugoplanowy (Actor in a Supporting Role) - Tom Hanks
Czarownica 2
Maleficent: Mistress of Evil
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling) - Paul Gooch, Arjen Tuiten and David White
Les Misérables - Nędznicy
Les Misérables
Zwyciężył w kategoriach:- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Anne Hathaway
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Anne Hathaway
- Najlepsza Charakteryzacja (Makeup and Hairstyling)
- Najlepszy Dźwięk (Sound)
- Najlepszy film (Picture)
- Najlepszy Aktor (Actor - in a leading role) - Hugh Jackman
- Najlepsza Piosenka (Music - Original Song) - "Suddenly"
- Najlepsza Scenografia i Dekoracja Wnętrz (Production Design) - Eve Stewart, Anna Lynch-Robinson
- Najlepsze Kostiumy (Costume Design)
- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - France
Boże Ciało
Boże Ciało
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Międzynarodowy (Best International Feature Film) - Poland
Walk Run Cha-Cha
Walk Run Cha-Cha
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
St. Louis Superman
St. Louis Superman
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Life Overtakes Me
Life Overtakes Me
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Richard Jewell
Richard Jewell
Nominowany w kategoriach:- Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Actress - in a Supporting Role) - Kathy Bates
In the Absence
In the Absence
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny (Documentary Short Subject)
Jak wytresować smoka 3
How to Train Your Dragon 3
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
For Sama
For Sama
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Waad al-Kateab and Edward Watts
The Edge of Democracy
The Edge of Democracy
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Petra Costa, Joanna Natasegara, Shane Boris and Tiago Pavan
Ocaleni
The Cave
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Dokumentalny (Documentary Feature) - Feras Fayyad, Kirstine Barfod and Sigrid Dyekjær
Zgubiłam swoje ciało
I Lost My Body
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)
Lighthouse
The Lighthouse
Nominowany w kategoriach:- Najlepsze Zdjęcia (Cinematography) - Jarin Blaschke
Klaus
Klaus
Nominowany w kategoriach:- Najlepszy Film Animowany (Animated Featured Film)