Lang gb
|

Wasze hity

  1. Najlepszy
  2. Dwie Korony
  3. Thor: Ragnarok
  4. Liga sprawiedliwości
  5. Złe mamuśki 2. Jak prz...
  6. Botoks
  7. Listy do M. 3
  8. Emotki. Film
KEI

Pewnego razu w listopadzie...

Pewnego razu w listopadzie
Reżyseria: Andrzej Jakimowski

Repertuar filmu "Pewnego razu w listopadzie..." w Częstochowie

Brak repertuaru dla filmu "Pewnego razu w listopadzie..." na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Pewnego razu w listopadzie...
Tytuł oryginalny: Pewnego razu w listopadzie
Czas trwania: 92 min.
Produkcja: Polska , 2017
Gatunek: dramat
Premiera: 3 listopada 2017
Dystrybutor filmu: Kino Świat

Reżyseria: Andrzej Jakimowski
Obsada: Agata Kulesza, Grzegorz Palkowski, Edward Hogg

Laureat Złotych Lwów i Nagrody Specjalnej w Wenecji za „Sztuczki” – Andrzej Jakimowski – powraca z nowym filmem. „Pewnego razu w listopadzie”, to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia warszawskiej rodziny, rozgrywająca się w przeddzień potężnej demonstracji patriotycznej z okazji Święta Niepodległości. Tym razem autor najlepszego debiutu reżyserskiego w Gdyni – „Zmruż oczy” z 2003 roku i docenionego przez publiczność Warszawskiego Festiwalu Filmowego – „Imagine”, do udziale w swoim filmie zaprosił niekwestionowaną gwiazdę polskiego kina – Agatę Kuleszę („Ida”, „Róża”). Aktorce na ekranie towarzyszyć będzie Grzegorz Palkowski, znany m.in. z w obsypanego nagrodami „Rezerwatu” Łukasza Palkowskiego („Bogowie”) a także, m.in.: Jacek Borusiński, Krzysztof Kiersznowski oraz Edward Hogg, czyli niezapomniany Ian z „Imagine”. Wykorzystany w „Pewnego razu w listopadzie” materiał dokumentalny został zrealizowany przez reżysera i operatorów, będących bezpośrednimi świadkami wydarzeń z Święta Niepodległości z dnia 11 listopada 2013 roku. Za zdjęcia do filmu odpowiada Adam Bajerski – autor zdjęć do wszystkich wcześniejszych filmów Jakimowskiego. W sekwencjach walk ulicznych zdjęcia realizował natomiast Tomas Rafa, wybitny reporter specjalizujący się w filmowych relacjach z zamieszek, niekiedy z samej linii frontu np. w Słowiańsku na Ukrainie.

Marek (Grzegorz Palkowski) właśnie rozpoczyna studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim. Ma piękną i odwzajemniającą jego uczucie dziewczynę, Olę (Alina Szewczyk). Zaś na co dzień troskliwie opiekuję się matką (Agata Kulesza), z którą mieszka w przedwojennej kamienicy. Kiedy w wyniku eksmisji rodzina traci dach nad głową, rozpoczyna się wyczerpująca tułaczka po Warszawie – między jedną noclegownią a drugą. W końcu Markowi udaje się wynegocjować miejsce w skłocie w centrum miasta. Szczęście bohaterów nie trwa długo, bo w stolicy właśnie rozpoczyna się manifestacja niepodległościowa. Do budynku, w którym znaleźli schronienie, próbuje wedrzeć się grupa agresywnych chuliganów. Wydarzenia, jakie rozegrają się w murach skłotu, odcisną niemożliwe do zatarcia piętno na życiu wszystkich bohaterów.

Chciałbym, abyśmy na ekranie ujrzeli Warszawę bez filmowego make-up’u. Taką, jaka jest naprawdę. Sceny uliczne z udziałem bohaterów realizowaliśmy w autentycznym tłumie. Zależało mi na realizmie obrazów, niekiedy brutalnych. Moi bohaterowie zetknęli się z podniosłością patriotycznych uczuć w wielkiej skali, jak i z aktami przemocy. Były to prawdziwe zdarzenia, które utrwaliliśmy w dokumentalnych zdjęciach – Andrzej Jakimowski, reżyser.Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 12 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Pewnego razu w listopadzie... on IMDb

Trailer filmu: Pewnego razu w listopadzie...

Wasze opinie

zatroskana 17. listopada 2017, 16:35

Wspaniały, wzruszający, przerażający film.

Krkowianka 14. listopada 2017, 22:16

Nieporozumienie to delikatnie powiedziane. Od autora Imagine oczekiwałabym filmu i treści .Jeśli masz poczucie ze TO jest reprezentacja rzeczywistości, to nie wiem gdzie żyjesz.

Eva 10. listopada 2017, 13:52

Wspaniały , mądry i doskonale zagrany film pokazujacy współczesne wydarzenia i postawy.
Rola Kuleszy przejmująca , podobnie jak Palkowskiego.
Mało się w ostatnich polskich filmach porusza się aktualne trudne wydarzenia. Czy nie chcemy ogladać , bo tak wygodnie.
Zbyt dużo pustych komedii okraszonych wulgaryzmami i przeleństwani.

Ciekawe dlaczego Krakowianka nazwała film nieporozumieniem, - przecież to nasza rzeczywistość bolesna i czasem przerażajaca.Wspaniale realizowana i zagrana. Momentami film jest tak mocny , że aż wciska w fotel.
Warto zobaczyć , gorąco polecam !!

Zahrah 10. listopada 2017, 12:38

Dno...

Ms 9. listopada 2017, 22:05

Szkoda czasu..

krkowianka. 5. listopada 2017, 17:46

nieporozumienie .

Dodaj nowy komentarz Pewnego razu w listopadzie...

Twoja opinia o filmie:

Repertuar kin na telefonie

Teraz w kinach

Premiery

17 listopada
10 listopada
3 listopada

Zapowiedzi

24 listopada
1 grudnia
8 grudnia

Repertuar Kin